Rekonstruujete byt či dům? Pečlivě zvažte všechny možnosti

Přidáno 10. 11. 2015

Rekonstruujete byt či dům? Pečlivě zvažte všechny možnosti

Jste právě v situaci, kdy si říkáte, že Váš domov už nutně potřebuje nový kabát? Pokud se právě chystáte rekonstruovat, měli byste si nejprve dobře rozmyslet, zda se do budování pustíte sami nebo jestli práci necháte na odbornících. Tak jako vše, má totiž i rekonstrukce domu či rekonstrukce bytu svépomocí svá pro a proti.

Rekonstrukce svépomocí

Jestliže se rozhodnete rekonstruovat starý dům, práce bude pochopitelně složitější a čeká vás běh na dlouhou trať. Na druhou stranu máte možnost opravovat místnost po místnosti a vždy vám zůstane prostor pro bydlení. V případě bytu je třeba postupovat s pracemi rychleji, protože pokud si neseženete náhradní ubytování, všudypřítomný prach vás nakonec stejně vyžene.

Ať už jste majitelem bytu či domu, před zahájením rekonstrukcí je třeba přesně vědět, do čeho jdete. Prvotní konzultaci s odborníky se stejně nevyhnete. Pak vás čeká bourání, sekání, měření, nové omítky, stropy, výběr podlahových krytin a tak dále.

Postupně se dostanete až k novému vybavení nábytkem i spotřebiči. A povězme si upřímně - takový výběr kuchyně je sice hezký moment v našem životě, ale při tak široké nabídce trhu nebudete vědět, kde vám hlava stojí. Až bude vaše bydlení podle vašich představ, zjistíte, že jste vlastně ani moc neušetřili. Jen to dlouho trvalo.

2.jpg

Pomoc odborníků

Pokud si k rekonstrukci přizvete odbornou firmu, práce budou pochopitelně rychlejší. Navíc máte garantováno, že rekonstrukcím firma rozumí, proto pro ni bude snadné nalézt nejlepší řešení všech požadovaných úprav. Odborníci na úpravách vždy spolupracují s majiteli nemovitostí, takže výsledná práce odpovídá požadavkům zákazníků.

Vzhledem k tomu, že firma disponuje veškerým potřebným vybavením a dostupnými technologiemi, rekonstrukce probíhá rychleji a vy se tak můžete ze svého vysněného bydlení radovat mnohem dříve. Stavební firmy dbají na co nejvyšší kvalitu, je v jejich zájmu dodržovat stanovené lhůty a zákazníkům nabízejí příznivou cenu. Budete mít tedy zaručeno, že firma provede rekonstrukci tak, jak to ani při nejlepší vůli sami nezvládnete.

Takže jestli se chystáte rekonstruovat, přivolejte si k úpravám raději specializovanou firmu, vyplatí se to.